Як повернути родючість ґрунту? Ознаки та засоби

  До нас часто звертаються фермери, щоб розповісти про проблеми з якими їм потрібно боротись кожного року. Вони різні, але серед них є та, з якою зустрічається кожен, хто прагне отримати великий урожай, але ніяк не може покращити ситуацію.  Фермери в розпачі: не допомагає сучасна техніка та якісне насіння! Експерти компанії «Suvger» проаналізували ці проблеми і дійшли висновку: нові насадження в Україні здійснюються на виснажених ґрунтах, які є причиною низької родючості.

Що таке зниження родючості?

Ґрунт втомлюється через багаторічне вирощування рослин, які мають схожий біологічний та хімічний склад на одній території. Під землею нагромаджуються токсичні речовини, хвороботворні бактерії та шкідники, які не дадуть новому урожаю бути прибутковим. Ця проблема часто з’являється у нових орендарів поля, яким попередники залишили забруднений ґрунт або землю, стан якої ігнорувався роками.

Як виявити виснаження ґрунтів?

Ви можете звернутись до експерта, який оцінить  показники з ваших угідь та розповість про причини ґрунтовтоми та методи лікування. Або ж ви можете заскрінити чи занотувати наступну інформацію та провести аналіз вашого поля самостійно. Наші поради побудовані на висновках міжнародних та вітчизняних експертів. 

7  ознак виснаження ґрунту

  1.   Поверхня ґрунту схожа на пил

Недобросовісні аграрії прагнуть використовувати мінімум добрив, або зовсім ігнорують їх користь. Через постійну механічну обробку ґрунтів та розпушування, економію на мульчуванні, ґрунти втомлюються. Всі поживні речовини вбирають рослини, а родюча земля стає пилом.

  1.   Ґрунт насичений шкідниками

Екологічно чисте вирощування рослин – це позитивне явище, якщо рослина росте у природних умовах: поодиноко чи маленькою групою. Коли це гігантські насадження, то жодного «еко» не може бути: це неприродний стан для ґрунту і самостійно він не очиститься від шкідників. Тому хвороби накопичуються і завдають збитки таким господарствам.

  1.   Родючий шар потоншав

Чим товстіший гумус, тим більше урожаю ми зберемо восени. Якщо аграрії економили на добривах, то гумус швидко вимивається.

  1.   Ґрунт затвердів

Неправильна обробка поля – причина цього явища. Якщо ви перекопали ґрунт після опадів, то важкий вологий шар покриє поверхню, затвердне і не дасть корисним речовинам швидко проникати у землю.

  1.   Ви обрали неправильний ґрунт

Проведіть аналіз показників кислотно-лужного балансу (рН). Якщо позначка перевищує 8 одиниць – це непридатна земля для посівів. Ґрунт кам’янистий, або сильно глинистий не вбиратиме воду і не пропускатиме кисень.

  1.   Кислотність

Всі знають про це явище і воно протилежне до попереднього. Якщо в кислотно-лужному аналізі позначка опуститься нижче 6-ти, то цей ґрунт є кислотним. Причиною є іони водню, що продукують хімічні сполуки, які рослини не можуть споживати. Нормальний ґрунт – це межі 6-7 позначок.

  1.   Мох на ґрунті – погана ознака

Це поширене явище, якщо ваш ґрунт надто болотистий, або розташований у затінених ділянках.

Мінеральні добрива – це необхідність, а не забаганка

В удобрюванні ґрунтів є одне правило: потрібно вносити більше добрив, аніж їх використовують рослини для формування плодів. В землі речовини вступають у дію з іншими елементами і частково перетворюються у нерозчинні сполуки, як це робить фосфор. Азот не повертається у ґрунт у висхідній кількості. Якщо фермери економлять на добриві, то в кінцевому результаті витратять більше коштів на відновлення родючості ґрунтів.

Мінеральні добрива – це оптимальний варіант, що підкуповує фермерів ефективністю та економією. Вони довгостроково живлять рослини, насичують ґрунт азотом, сприяють інтенсивному синтезу, рясній плодовитості та залучають у дію користь калійних солей, фосфорити та апатити.

     Експерти рекомендують

Ми працюємо за найвигіднішими умовами з постачальниками добрив з України, Туреччини, Узбекистану, Грузії та Європи, тому наші ціни найнижчі на ринку. Спробуйте добрива «Suvger» для того, щоб ваші поля не виснажувались, а урожай з кожним роком зростав.

Якщо ви вже маєте проблеми з виснаженням ґрунту, то спробуйте карбамід, який поверне полям родючість та буде живити їх протягом довгого часу, завдяки трьом корисним компонентам у своєму складі.

Щедрих Вам урожаїв!

 

share post:

Залишити відповідь