Ваше родючість, госпожа удача

Родюча земля – ця мрія будь-якого агронома. Але врожайність залежить не тільки від добрива, але і від погодних умов. Досвідчені агрономи ведуть календарі і отримують бажані результати. Але не слід забувати про заплановану підгодівлі ґрунту!

Які потрібно виконувати дії, щоб збільшити урожай
 

Кожен, хто вирощує город, переслідує одну мету – отримати якомога більше врожаю. Хороший урожай залежить від багатьох причин: погоди, грунту, сорти рослин і, звичайно ж, не на останньому місці знаходиться догляд за ними. Якщо на погоду людина не може вплинути, то на інші чинники йому цілком під силу зробити свій вплив. І так, ось, що необхідно зробити для того, щоб урожай був високий.

Збільшення родючості грунту

Є кілька способів як це зробити:

Додати в грунт добрива. Для кожної культури є свої власні добрива. Що для однієї культури буде на користь, інший може нашкодити або зовсім знищити. Правильно підібране поживна речовина дасть грунті необхідний баланс мікроелементів, підвищить опірність до захворювань і тим самим збільшиться кількість врожаю.

Використовувати при обробці грунту сучасну техніку та інші технології. Вони допоможуть зберегти верхній шар грунту родючим на тривалий час.

Меліорація. Це комплекс заходів, які спрямовані на відновлення ґрунту. Існує кілька видів: водна (осушення або зрошення), земельна (нормалізація хімічного складу грунту) і кліматична (висадка вітрозахисних лісосмуг).

Терміни посіву
 

Для кожної культури є період, коли її необхідно посадити в грунт. Дотримання цих термінів дозволить вирости рослинам найбільш стійкими до несприятливих погодних умов.

Вибір якісного насіння
 

Для посіву використовувати тільки якісне насіння. Саме від них залежить, як зійдуть посіви і як вони надалі будуть розвиватися. Для цього потрібно купувати насіння у перевірених виробників і продавців. Також не варто завивати про умови зберігання насіння і терміну їх придатності.

Догляд
 

Необхідно не забувати вчасно, доглядати за рослинами:

  • поливати;
  • Прополювати їх від бур’янів. Якщо цього не робити, то трава може «задавити» рослини;
  • підв’язувати;
  • Обробляти грунт добривами;
  • Проводяться заходи щодо захисту від шкідливих комах;
  • Також можна використовувати ретарданту для поліпшення росту рослин.

Сівозміна
 

Час від часу необхідно міняти місцями культури. Такий сівозміну сприяє поліпшенню грунту, відновлення балансу мікроелементів, а також перешкоджає збільшенню кількості шкідників і бур’янів. Все це сприяє збільшенню врожайності культур.

Захист від поганої погодних
 

Для кожної кліматичної зони притаманні свої особливості. Зазвичай «критичні фази» наступають приблизно в один і той же час кожен сезон. Тому під час цього періоду необхідно вжити заходів для захисту рослин. Наприклад, укрити від снігу.

Використання якісної техніки для збору врожаю
 

Період збору врожаю триває довго, але для кожної культури існує свій час збору. Для того, щоб техніка не підвела в самий невідповідний момент потрібно вчасно міняти зношені деталі. Якщо техніка буде простоювати через поломки, то це неодмінно позначиться на зборі врожаю.

Дотримуючись всіх рекомендацій можна значно збільшити кількість врожаю. Даний процес можна контролювати і коригувати. Якщо удобрювати грунт, дотримуватися час посадки насіння, не забувати проводити дії по догляду за рослинами, періодично міняти місцями культури і стежити за технікою, то кожен раз ви будете збирати високий урожай.

share post:

Залишити відповідь