Мінеральні добрива: види, склад, застосування

Можливість придбати, зробити або застосувати органічні добрива часто відсутня. У подібних випадках найчастіше використовуються мінеральні речовини. Їх ефективність знаходиться на рівні з органікою, а завдяки великій кількості видів можна легко підібрати добриво для конкретної культури в потрібний період без будь-яких проблем.
Склад мінеральних речовин
У структуру мінеральних добрив входять всі поживні компоненти, які потрібні для росту рослин. Їх відмітною особливістю є те, що вони включають в себе хімічні елементи вузького спектра. Найчастіше на ринку представлені добрива, що містять в собі якийсь один компонент, наприклад, фосфор або азот. Однак існують і склади, які включають в себе відразу кілька компонентів. Те, який склад купується, залежить від виду грунту і результату, до якого потрібно прийти. Мінеральні добрива можна вважати підгодівлею стрімкого ефекту. У них включаються компоненти, які не мають вуглецеву структуру. До складу мінеральних речовин входять в основному метали та їх різні комбінації.
Відмінність органіки від мінеральних речовин
Мінеральний продукт виробляють за допомогою хімічних процесів, а органічні добрива – це результат життєдіяльності або останки птахів, черв’яків, комах і т.д. Різниця їх не тільки в складі, але і за рівнем дії. Так як в мінеральних добривах багато хімії, то впливають вони на рослину набагато швидше, при цьому великої їх кількості не потрібно. Органічні добрива працюють повільніше, результат від використання їх можна побачити лише через велику кількість часу. Склад органіки є комплексним, тому що включає в себе велику кількість поживних елементів, що позитивно діє на рівень родючості грунту. Так грунт стає пористої, вологоємним. Мінусом органічних добрив можна назвати високу вартість транспортування.
Використання мінеральних добрив дозволяє досить швидко відновити хімічний баланс грунту. Крім цього, вартість їх виготовлення обходиться недорого, а вносити їх досить просто, на відміну від органіки.
Використання мінеральних добрив
Не варто забувати, що кожен вид мінеральних добрив складається з різних елементів, а також їх кількості, тому при виборі обов’язково потрібно вивчити норми, які вказує виробник. Якщо це випускати з виду, то можна зіпсувати рослина і почву.Колічество мінеральних добрив залежить від:
елементів, які вже міститися в грунті;
кількості органічний добрив, якщо вони були внесені раніше;
виду рослини ..
Потрібно пам’ятати також про вплив опадів. Наприклад, в піщаних грунтах азот дуже швидко вимивається, що позначається на поганому зростанні культур. Природно, повинні використовуватися мінеральні добрива, багаті азотом. Однак вносити їх потрібно перш, ніж рослина стало цвісти. Якщо потрібно використовувати відразу кілька видів добрив, то потрібно пам’ятати про наступні нюанси:
склади з фосфором і азотом можна з’єднувати тільки, якщо вони в гранулах. В інших випадках їх необхідно вносити по черзі.
калійні мінерали завжди потрібно вносити по черзі.
Варто враховувати також факт того, що після внесення органіки починають активно розвиватися мікроби-антагоністи. Тому варто одночасно з органічними вносити мінеральні удобренія.Напрімер, при посадці картоплі необхідно вносити врозкид добрива.
Кількість добрив повинно бути підібрано правильно, так як, наприклад, занадто велика кількість азоту може призвести до того, що рослина не зможе чинити опір хворобам.
Види мінеральних добрив
На ринку представлені 4 основні типи мінеральних підгодівлі.
Азотні добрива, які, як випливає з назви, складаються в основному з азоту.
Фосфорні добрива виробляються з фосфору, але можуть в своєму складі мати і інші елементи.
Калійні добрива містять солі калію та інші добавки.
Комплексні добрива виробляються з різних хімічних елементів, що дозволяє наситити грунт відразу декількома речовинами.
Крім того, мінеральні добрива можуть випускатися в рідкої, твердої і газоподібної формах.
Тверді речовини в свою чергу можуть проводиться у вигляді гранул, порошку або кристалів.
Подібно зупинимося на головних видах мінеральних добрив.
азотні речовини
Найчастіше застосовуються рано навесні, так як саме азот потрібен для того, щоб виросло багато хорошої зелені. Також азот допомагає швидше з’явиться паросткам з насіння. Важливо пам’ятати, що добрива з азоту становлять небезпеку. Деякі з них вибухонебезпечні. Правила внесення даного виду добрив залежить від того, в яку пору року планується його використання. Виробник вказує всі нюанси на етикетці. Азот в більшій мірі необхідний таким культурам, як полуниця, яблуня, картопля, огірки.
калійні підгодівлі
Містить в своєму складі в основному калійну сіль. Інші добавки можуть міститися в дуже малих кількостях. Калійні добрива потрібно обов’язково використовувати на піщаних ґрунтах. Найбільше потребують солі плодові та ягідні культури.
фосфорні підгодівлі
Містять у своїй структурі в основному фосфор. Може застосовуватися на будь-якому типі грунту. Важливо пам’ятати, що фосфорні добрива добре засвоюються, якщо грунт збагачена калієм і азотом. Правила внесення вказуються на упаковці. Занадто велика кількість даного добрива може призвести до опіків рослини.
комплексні підгодівлі
Комплексними називаються добрива, що складаються з відразу декількох елементів. Фірми випускають як подвійні, так і потрійні підгодівлі. Існують наступні комплексні добрива:
– “Азофоска” представлена ​​на ринку у вигляді гранул, не є токсичним. Включає в себе азот, калій, фосфор. Застосовується для поліпшення родючості землі. Зберігається може протягом довгого часу;
– “Нітрофоска”, містить також азот, калій, фосфор;
– “Амофос” включає в себе фосфор і азот. Швидко засвоюється різними культурами.

share post:

Залишити відповідь