Чому мінеральні добрива ідеально підходять для кімнатних рослин?

Вправні господині знають, що домашні рослини можуть перетворити будь-який буденний інтер’єр у затишний та сучасний простір. Тому ми придивляємось до кожного пагінця та листочка, щоб вчасно помітити хворобу рослинки. Сумно, коли в’яне ваш улюблений вазон, подарований рідними чи куплений в честь важливої для події. Та якщо ви зараз читаєте цю статтю – не поспішайте сумувати. Ми розкажемо, як передчасно виявити проблему, врятувати рослинку та годувати її вітамінами для профілактики.

Домашнім вазонам легше живеться ніж городнім, адже зростають вони у стабільно теплому кліматі, регулярно зрошуються та не страждають від природних катаклізмів. Натомість вони не мають стійкості до захворювань, їх легко вражають паразити, а через тропічне походження вони вибагливі до корисних речовин. Калій, азот, цинк, фосфор та марганець – ось чого бракує хворим кімнатним рослинам.

Як виявити брак цих елементів?

      Листя рослини жовтіє, робиться сухим та відмирає;
      Вазон починає гнити при нормальному поливі;
      Нові пагони ростуть слабкими та скоро гинуть;
      Рослинка не цвіте та не плодить, як зазвичай;
      Якщо вазон має плоди, то вони будуть завмирати ще на зав’язі, розтріскуватись, або не достигати;
      Вазон в’яне.

Якби ми складали інструкцію «Хочу врятувати вазон негайно!» він би складався з одного пункту: придбайте мінеральні добрива.

Чому мінеральні добрива ідеальні для домашніх рослин?

  1.   Серед усіх добрив вони діють найшвидше – результат помітний за кілька днів. Тільки ними можна врятувати рослину, яка майже зів’яла.
  2.   Мінеральні добрива формують стійкість рослин до хвороб та шкідників.
  3.   Економічне використання: мінеральні добрива підходять для всіх видів рослин і сільськогосподарських культур.
  4.   Ваші рослини будуть плодити та цвісти рясніше. При цьому квіти чи плоди не стануть меншими, чи слабшими.
  5.   Мінеральні добрива не нанесуть шкоди мешканцям дому. Вони не мають запаху, кольору і не залишать плям  на підлозі чи меблях.
  6.  Строго виконуйте інструкцію і за допомогою маленької дози ви зробите диво зі своєю рослиною.

Існує кілька видів мінеральних добрив, але для домашніх вазонів їх можна поділити на два типи: азотні підходять для декоративно-листяних, а фосфорні – для декоративно-квітучих.

Мінеральні добрива вигідні тому, що насичені багатьма корисними елементами, які однією дією живлять і лікують всі складові рослини: від підземної частини до молодого пагінця. Комплекс таких вітамінів ніколи не буде лишнім, але існують проблеми, які потрібно вирішити лише одним корисним елементом. Ми склали для вас гід по мікроелементах і виділили користь кожного:

o   Азот – основа успіху

З курсу біології ми знаємо, що азот – це речовина утворена органікою у ґрунті та перетворена бактеріями у нітрат. Азот – це запорука живлення та активного функціонування кореневища. Якщо його немає – ріст рослини зупиняється, змінюється її колір. Якщо ви вдосталь поживите азотним добривом рослинку – ростимуть нові пагони та міцні стебла. Використовуйте калійну, кальцієву та аміачну селітру.

o   Магній проти «мармурових листочків»

Ви часто бачите «мармурові листочки» у вазонів, або ж на городі (поширено на огірках). Листочок вкривається білими розводами та плямами. Це сигнал тривоги – рослина погано здійснює фотосинтез та дихає, що загрожує її всиханням. Їй необхідний магній, який активізує ферменти синтезу. Сульфат магнію містить багато мікроелементів, що подолають це захворювання.

o   Калій утримує воду

Калій міститься у хлористому калії та калійній солі, яка утримує воду навіть в організмі людей. У штучних ґрунтах її міститься мало, тому 40% вазонів мають жовті листочки по краях, які схожі на опік. Листочок відмирає, або закручується. Не забувайте про удобрення калієм, який зберігає воду у рослині та збагачує кореневище.

o   Кальцій – для стійкості рослини

Міцна коренева система це справа рук господаря, що живить рослину кальцієм. Він стимулює ріст нових кореневих волосків і зміцнює «імунітет» рослини. Якщо при пересадці ви бачите, що кореневище вазона нерівномірне чи уражене – придбайте добрива з кальцієм. Рекомендуємо сірчанокислий та азотнокислий кальцій.

o   Фосфор для феєричного цвітіння

Фосфор у вигляді суперфосфату та фосфорнокислого калію творить дива. Він   стимулює інтенсивний фотосинтез та розвиток великого кореневища. Ви замітите ці зміни: рослина стане яскравішою та стійкою до захворювань. Але найкращим результатом удобрення стане рясне цвітіння та плодовитість вазона, адже фосфор сприяє заплідненню.

o   Листя стає яскраво-жовтим при нестачі заліза

Ця хвороба називається хлорозом і вилікувати її можна удобрюванням залізом. Цей елемент міститься у сульфатах та хлориді заліза. Будьте уважні з дозуванням.

o   Сірка всьому голова

Без сірки, яка міститься у суперфосфаті та у гною рослина не буде рости. Це базовий елемент для розвитку рослини, а його недостачу ви швидко замітите: листочки посвітлішають, ріст рослини зупиниться.

o   Марганець для функціонування заліза

Вище ви прочитали про користь заліза, але якщо воно накопичиться та закисне то вб’є рослинку. Удобрюйте ґрунт сульфатом марганцю, щоб запобігти цьому.

o   Мідь, якщо рослина страждає від грибка

Мідь вводиться у маленькій дозі, щоб рослину не вразив грибок. Рослина подасть сигнал про потребу міді – листочки вкриються білими плямами і якщо вчасно не удобрити ґрунт – вона зів’яне.

Вітаю, тепер ви озброєні засобами боротьби за здоров’я та довговічність ваших улюблених зелених мешканців дому. За вище переліченими ознаками ви зможете розрізняти сигнали захворювання рослини та вчасно лікувати її з мінеральними добривами Suvger. Пам’ятайте 3 елементарні правила удобрювання кімнатних рослин:

1)    Дотримуйтесь інструкції дозування;

2)    Зволожуйте ґрунт перед удобрюванням для кращого засвоєння;

3)    Після поливу удобрюйте 2-3 години по тому;

З базовими знаннями та нашими мінеральними добривами ви до дрібниць контролюєте розвиток своїх зелених домашніх улюбленців. Адже дім – це райський куточок у ваших руках!

 

share post:

Залишити відповідь