Як правильно купувати мінеральні добрива

Як правильно купувати мінеральні добрива

Навіть школярі знають, що для правильного росту рослин, потрібні особливі речовини – мінеральні солі. Щоб їх рослина отримувала в потрібній кількості, їх вносять у вигляді добрив. Що ж треба знати, щоб куплені добрива принесли максимум користі?

Що таке – мінеральні добрива.

Без рослин життя людей була б неможлива: вони дають їжу, одяг і багато іншого. Щоб жити і розвиватися, рослинам потрібні такі мінеральні речовини, як: фосфор, залізо, марганець, калій, вуглець, цинк, сірка, азот, кальцій, молібден – майже весь список елементів з менделєєвської таблиці.
Всі ці речовини за кількістю їх споживання рослинами ділять на макро- і мікроелементи. До макроелементів відносяться: S, K, P, Ca, N, Mg. До мікроелементів – B, Cu, Zn, Mn і деякі інші.

Про макроелементи.

N – азот.
Ця речовина є одним з головних в життєдіяльності рослин. Використовується ними як матеріал для створення нових клітин. Це сприяє бурхливому зростанню зелених частин, і як наслідок підвищує врожайність.
P – фосфор.
Без цієї речовини неможливий такий важливий процес в житті рослини, як фотосинтез. При достатній кількості даної речовини рослина швидко перетворюється на дорослу особину, здатну до розмноження.
К – калій.
Цей елемент підвищує імунітет рослин. Вони можуть успішно боротися як з кліматичними умовами (посуха, похолодання), так і з хворобами, викликаними різними грибками і бактеріями.
Ca – кальцій.
Цей елемент бере участь в процесах обміну азоту і вуглеводів. Відповідає за метаболізм (швидкість засвоєння речовин). Регулює кількість води в клітинах.
Mg – магній.
Цей елемент активний учасник життєвих процесів, що відбуваються в клітинах, він утворює пектинові речовини, які входять до складу клітинної оболонки.
S – сірка.
Цей елемент важливий компонент процесу обміну, що відбувається на клітинному рівні. Він так само бере участь в утворенні білків, з яких створюються амінокислоти.
Про мікроелементах.
B – бор.
Цей елемент відповідає за міцність всіх елементів клітини і необхідний для їх формування. Без нього неможливі і процеси розмноження: запилення, цвітіння, утворення точок зростання.
Zn – цинк.
Цей елемент хоч і споживається в незначних кількостях, дуже необхідний для багатьох процесів. Наприклад, він допомагає синтезувати стимулятори росту.
Mn – марганець.
Цей елемент потрібен для реакцій метаболізму на клітинному рівні в рослинах, бере участь у фотосинтезі (синтезування хлорофілу), освіті вітаміну С, збільшує кількість цукру.
Cu – мідь.
З цією речовиною процеси фотосинтезу і дихання проходять більш інтенсивно. Його наявність позитивно впливає на процеси обміну вуглеводів і білка. Він потрібен для синтезу ферментів для відновлення і окислення.

Кілька правил вибору комплексних мінеральних добрив.

Є кілька правил, як краще купувати мінеральні добрива, адже від їх якості залежить і кількість отриманого врожаю.

Правило перше: вивчення ринку.

Спочатку треба визначитися з тим, що саме необхідно придбати. Для цього раціональніше використовувати інтернет, де можна знайти інформацію і про добрива, і про тих, хто їх реалізує.


Правило друге: документи на товар.

Згідно із законом РФ про права споживача ви маєте право вивчити сертифікат якості і висновок, який видається санітарно-епідеміологічною службою. Зробіть це. Особливу увагу звертайте на термін дії, коли виданий документ і автентичність відбитку елементів захисту.

Правило третє: де зберігаються добрива.

Будь-який товар повинен зберігатися в певних умовах. Для мінеральних добрив – це крите, сухе приміщення.

Правило четверте: доставка покупцю.

Задумайтесь, а як ви повезете добрива? Обговоріть це питання з продавцем, як і ціну за дану послугу.

Правила п’яте: особистий огляд.

Особисто перевірте якість упаковки і товару. Упаковка повинна бути ідентичною і без пошкоджень, на ній повинні бути чітко надруковані назва і відомості про виробника. Товар повинен бути чистою, сипучої однорідною масою.

Правило шосте: Пробний зразок.

Чи не все, що добре виглядає – хорошої якості. Попросіть у продавця пробник для дослідження його в лабораторії.
Якщо ви будете дотримуватися цих правил, то отриманий урожай приємно здивує вас.

share post: