Ефективне добриво агрономів

Аміачна селітра має кілька призначень. Вона може використовуватися в якості вибухівки для профільних робіт в промислових масштабах, але є й інша, не менш важлива сфера її застосування. Вона є мінеральним добривом для потреб агропромислового комплексу.

Для її виробництва використовується рідкий технічний аміак, отриманий способом з’єднання очищеного від сірки природного газу з азотом, що нагнітається з повітря.

АС – найбільш затребуване мінеральне макроудобреній, необхідне для виробництва сільськогосподарських культур. Добриво широко використовується у всіх ресурсозберігаючих технологіях, які зараз широко освоюються в світових практиках. Аміак надходить в спеціальні камери в газоподібному стані, де утворюються солі нітрату амонію, які потім перетворюються в гранульований продукт. Він охолоджується і розподіляється по сортам, відповідно до Держстандарту 2-85.

Властивості АС, активно використовуються в сільськогосподарському виробництві
 

Це збагачене азотом (26-34%) добриво сприяє розвитку і росту рослин прискореними темпами, завдяки своїй властивості швидко засвоюватися. Його вносять у період після весняних заморозків. До складу добрива також входить сірка з вмістом 14%.

Процес отримання аміачної селітри досить простий і освоєний промисловістю, тому аграріям не доводиться значно переплачувати за неї. Її продають і оптом і в роздріб, доставку можуть здійснювати залізницею, морськими і річковими шляхами. 25-30 рублів – це прийнятна ціна за 1 кг цієї продукції хімічної промисловості.

АС фасують в мішки різної ваги, в основному – по 50 кг. Але промисловість випускає і розфасовку в кілограмову і іншу тару. Фахівці радять вносити від 1 кг АС на 1 сотку сільськогосподарської землі, а для грядки, розміром 1 м кв – 10-20 грам добрива.

Щоб підвищити ефективність майбутнього врожаю разом з аміачною селітрою рекомендують вносити в грунт інші, багаті мікроелементами, добавки. Добриво іншими словами, має бути комплексним, що містить і магній, і фосфор, і кальцій.

За сплячих бруньках за допомогою селітри вбивають більшість збудників грибкових захворювань. Краще використовувати селітру в ранні терміни обробітку рослин, оскільки при застосуванні по листу, вона може стати причиною опіків. Або вносити її безпосередньо під кореневу систему рослинної маси. АС здатна дати залповий – різкий ефект посилення росту рослин. При високих температурах повітря зі внесенням селітри потрібно бути дуже акуратними. У цьому випадку бажано використовувати дуже слабкий розчин селітри. Обприскувати рослини розчином цього добрива не варто.

Добриво допомагає впоратися з фітофторозом, паршею, чорної і сірою гниллю, у рослин підвищується імунітет до хвороб.

Селітру випускають в декількох видах
 

Гранули селітри дуже гігроскопічні і легко вбираються рослинами, мають жовтуватий відтінок на відміну, наприклад, від карбаміду. У селітрі азот використовують в двох формах, або він нітратний, або – амонійний. Завдяки різним добавкам, що входять в неї, АС являє собою широкопрофільну препаратів і ділиться на кілька різновидів.

Проста АС
 

У цьому виді аміачної селітри добавок немає, вона дуже схожа з сечовиною за своїми функціями і властивостями, тільки вносити її рекомендують в більш ранні терміни і в кілька великих кількостях.

АС Б
 

У цій селітри – два сорти. Її часто вибирають для добрива розаріїв з метою швидкого вкорінення і зростання рослин.

Аміачно-калійна селітра
 

Її вважають за краще аграрії, які займаються вирощуванням томатів або плодових дерев. Оскільки відмічено, що цей вид добрив здатний значно поліпшити смакові якості плодів.

Вапняна АС
 

Вважається одним з найбільш універсальних видів цього добрива. Його застосовують для поліпшення якості будь-яких грунтів. Вважається також одним з найбезпечніших видів добрив, ніколи не вибухає при перевезеннях, не впливає на зміну грунтової кислотності і швидко засвоюється рослинами.

УВАГА!

При перевезенні інших видів АС потрібно дотримуватися необхідних заходів безпеки.

Магнієва АС
 

У аміачної селітри з добавкою магнію є властивість швидко насичувати корисними мікроелементами судинну структуру бобів і овочів.

Пориста АС
 

Має інше призначення. Її використовують як вибухова речовина, яке не призначене для садівництва чи побуту.

Як застосовувати АС
 

Норми і рекомендації щодо застосування АС вказані на упаковці. Початківцям агрономам варто лише прочитати інструкцію:

  • овочам досить 5-10 мг на 1 кв. метр два рази за період до їх цвітіння;
  • коренеплоди підгодовують один раз через 10 днів після сходів 5-7 грам на 1 м кв;
  • під плодові дерева вносять 15-20 г на 1 м кв. на початку сезону і ще 2 рази. Краще розвести 30 г на відро води і внести під дерево, щоб добриво проникло в його кореневу систему.


Небезпека застосування АС для здоров’я людини
 

Найнебезпечнішим фактором, що містяться в АС є нітрати, але вони є і в складі компостів, і гною.

Важливо! Строго дотримуватися норм внесення добрива в грунт і тоді воно не зможе надати на склад плодів серйозний негативний вплив. Городники при цьому можуть відчувати себе спокійно – вирощена ними продукція не буде містити небезпечних для здоров’я елементів.

share post:

Залишити відповідь