Дякуй землі з осені

Чи потрібно удобрювати землю восени

Перед початком посівного сезону прийнято додавати в грунт добрива. Зазвичай їх просто рівномірно розподіляють по всій ділянці, куди планується посадити ту чи іншу культуру, і перекопують, або додають добрива в кожну лунку або борозну. Як правило, всі зазначені маніпуляції проводяться навесні або перед самою посадкою рослини. Але чи знаєте ви, що деякі добрива необхідно додавати в землю восени? Розберемо, які саме потрібно добрива вносити восени.

Фосфор і інші містять фосфор добрива

Фосфор. Для того, щоб фосфор встиг в грунті перетворитися в корисні мікроелементи потрібен час. І якщо додати його восени, то до весни він встигне це зробити і в грунт потраплять корисні легкодоступні елементи.
Фосфоритне борошно. Це добриво ідеально підійде для тих, хто не є прихильником різних хімікатів. Склад борошна повністю натуральний без хімічних добавок. Вона містить в собі від 19 до 30% фосфору. Найбільш ефективна вона для кислих грунтів. Витрата йде приблизно 30 кг на 100 землі. Борошно висипають на поверхню і перекопують за допомогою лопати. Шар повинен бути рівномірним. Особливістю добрива є те, що його не можна використовувати одночасно з вапном і карбонатом калію.
Подвійний суперфосфат. Він найбільш популярний серед городників і містить в собі близько 40-50% фосфору. Використовувати його потрібно так: рівномірно розкидати по ділянці і перекопати. Фосфор міститься в добриві у вигляді кислоти, вона залишається і закріплюється там, де і поклали. Тому важливо, щоб вона дійшла саме до того рівня, де будуть знаходитися коріння рослини інакше користі від такого добрива не буде. Ефективність підвищується, якщо його використовувати разом з компостом або перегноєм.

Добрива, що містять калій

Його можна використовувати і навесні. Але до складу таких добрив входить хлор, який не дуже корисний для рослин. А ось, якщо їм удобрити грунт осінь, то до сезону посадки хлор випарується, і не причини шкоди рослинам.

Сірчанокислий калій. Даний вид добрива рекомендують агрономи і він користується великою популярністю серед дачників. До складу добрива входить близько 45-53% калію, сірки близько 18%. Сірка позитивно впливає на якість врожаю і збільшує термін зберігання плодів. Близько 80% земель, які використовуються для вирощування культур відчувають дефіцит в сере. Використовувати добриво просто: необхідно розкидати його по ділянці і перекопати землю.
Сульфат калію-магнію. Він містить в собі калій близько 26-28% і магнію близько 9-16%. Даний вид добрива можна використовувати восени або навесні. Що входить до складу магній особливо корисний для піщаних грунтів, вони, як правило, відчувають нестачу в даному елементі. Восени досить розкидати добриво по ділянці і перекопати, а навесні його можна класти прямо в лунки.
Хлористий калій. Він містить близько 50-60% калію. Його основний недолік – це велика кількість хлору. А він шкідливий для рослин, через нього вони погано ростуть. Особливо негативно хлор впливає на перці, помідори, огірки та картоплю. Це практично основні культури, які вирощує кожен дачник. Його можна використовувати тільки восени, поклавши в грунт і перекопав землю. Навесні його використовувати не можна, так як хлор не встигне випаруватися. Багато агрономи радять відмовитися від даного добрива і віддати перевагу іншим менш небезпечним.

Азотні

Більшість дачників воліють удобрювати грунт азотними добрива навесні, тому що він швидко вимивається з землі разом з дощами і талими водами. Однак, серед азотних є добрива, які надовго залишаються в землі і швидко вимиваються з водою. Азот сприятливо позначиться на рослинах, коріння яких взимку не впадаю в сплячку, а проявляють активність.

Аміачна селітра. Містить в собі 35% азоту. Низькі температури ніяк не впливають на корисні властивості добрива. Тому їх можна вносити і восени. Розподілити по ділянці і перемішати граблями. Його та інші добрива не можна змішувати не тільки з зазначеними раніше елементами, але і з органікою. Якщо проігнорувати це і змішати, то такі дії можуть призвести до пожежі. Не рекомендується використовувати на грунті, де і так підвищений рівень кислотності.
Сульфат амонію. Містить в собі близько 20% азоту, а також до складу входить сірка. Не застосовувати на грунтах, у яких рівень кислотності високий або нейтральний. Його потрібно розкидати по ділянці і перемішати з землею за допомогою граблів або лопати. Не змішувати з зазначеними вище елементами.

Примітка

Добрива, які містять в собі фосфор і калій допомагають рослинам придбати морозостійкість.

Коли потрібно робити осіннє добриво

Точних дат немає. Єдина рекомендація – це стосується азотних добрив. Їх варто вносити в грунт пізніше, приблизно в середині або наприкінці жовтня. Решта можна в будь-який час – кінець серпня – листопад.

share post:

Залишити відповідь