Аміачна селітра та карбамід: відмінності та особливості застосування

Ви точно чули про одвічну проблему кожного агронома та фермера. Щовесни це питання турбує 90% власників угідь. Якщо ви фермер із досвідом, то зараз пригадаєте той випадок, коли ніяк не могли обрати: селітра чи карбамід – ось в чому запитання! Ви радились з експертами, сусідами та родичами, але переконливих аргументів так і не почули? Тоді ця стаття для вас.

Селітра та карбамід входять до групи азотних добрив, які користуються найбільшою популярністю у сільському господарстві. Ці речовини містять азот – елемент, без якого жодна рослина не ростиме. Він вирішує все: як рясно плодоноситиме рослина, яка буде якість плодів, вміст білків у злаках та м’язистість рослини.

Аграрії використовують різні види азотних добрив, серед яких аміачна вода, сечовина, карбамідно-аміачна суміш (КАС) та селітра. Найпопулярніші – це карбамід та селітра, але зрозуміти, що обрати для ваших насаджень непросто.

Порівняймо відмінності та переваги карбаміду та селітри, щоб кожен фермер нарешті дізнався, що йому обрати у нашому магазині мінеральних добрив «Suvger».

Карбамід Селітра
органічна сполука мінеральна речовина
46% азоту 34,4% азоту
довго засвоюється, але діє тривало швидко засвоюється, діє ефективніше, адже містить азот у нітратній і аміачній формах
фермери використовують для позакореневого підживлення, під час вегетативного росту рослин і т. д. тільки прикореневе підживлення
пильно дотримуйтесь інструкції, бо в разі перевищення норми листя пов’яне М’якша дія не зашкодить рослинам при передозуванні

 

Особливості застосування селітри та карбаміду

За показниками неможливо назвати один вид добрива ефективнішим за інший. Потрібно розуміти з якою метою ви удобрюєте ґрунт і від проблем шукати вигідне рішення.

Коли рослинам потрібна селітра?

Селітра – це лагідне добриво, яке не знищить урожаю при передозуванні. Якщо ви власник агрофірми з невеликим досвідом або фермер-початківець – візьміть на замітку удобрювання селітрою. Це добриво має три переваги, перед якими не встоїть жоден агроном:

  1.   Селітра – універсальна, її можна застосовувати від ранньої весни до пізньої осені, не залежно від часу доби та місячного календаря.
  2.   Економія: на 100 м2 фахівці використовують 1 кг добрива.
  3.   Селітра – це єдине азотне добриво, якому не загрожують низькі температури. Хочете удобрити ґрунт, коли надворі сніг та мороз? Селітра впорається з цим завданням, бо проникає під сніговий покрив.

Придбай селітру у нашому магазині (зверстайте перехід на розділ з селітрою) за найнижчою ціною на ринку та доставкою на ваш склад!

Карбамід

Карбамід – найконцентрованіший з азотних добрив, тому важко вимивається з ґрунту та стійкий до погодних умов. Його «суперсила» – це довгострокове живлення рослин. Але варто пам’ятати про характер добрива:

  1.   Карбамід вносять для підкореневого підживлення, на поверхню ґрунту та після висіву, під оранку та передпосівну культивацію.
  2.   Карбамід містить три форми азоту: амідна засвоюється через листя, нітратна та амонійна кореневою системою. Різноманіття форм забезпечує довготривалість дії добрива.
  3.   Найефективніше ґрунт засвоює карбамід у похмуру погоду.

Карбамід у нашому магазині (посилання) не містить вільної форми азоту, тому безпечний для людей, а спеціальне крапельне розпорошення захистить рослину від передозування. Для тих, хто хоче використати карбамід вперше – це ідеальне рішення.

Коли вносити карбамід та селітру?

      Оцініть стан свого урожаю навесні: як сильно він уражений? Якщо посів слабкий та уражений низькими температурами, то використовуйте аміачну селітру, адже вашій рослині потрібен «швидкий» азот у нітратній формі.

      Для посівів, що добре перенесли зиму спробуйте карбамід, який містить «довгий» азот. Це добриво корисно вносити пізньою осінню для довготривалого живлення протягом холодів.

      Пам’ятайте, що добрива потрібно купувати заздалегідь: несвоєчасне внесення навесні загрожує втратою більшої частини урожаю. Ситуація із постачанням мінеральних  добрив  в Україні плачевна: в лютому їх дефіцит для проведення весняних польових робіт становив 44%. Постраждали агрофірми Закарпатської, Житомирської, Чернігівської та інших областей.

      Фермери не хочуть закуповувати добрива наперед, адже переживають про їх стан після довгого зберігання. Щоб ви уникнули цієї проблеми, ми  підготували статтю про правильне зберігання мінеральних добрив.

Готуй сани влітку, а воза взимку

Діє спеціальна пропозиція: Економ на зберіганні добрив: роби передзамовлення і ми доставимо їх на ваш склад у зазначений термін: на початку весни, посеред літа чи пізньою осінню! Ви не залишитесь без добрив, а отримаєте їх від фірми Suvger своєчасно!

 

share post:

Залишити відповідь