10 головних помилок, які треба уникати початківцям і досвідченим садівникам

Фантазія початківця садівника, малює йому райдужні картини, де він збирає великий урожай зелені і овочів, фруктів і ягід. Але на жаль, не все так просто, як здається на перший погляд. Навіть досвідчені садівники і дачники стикаються з усілякими проблемами. Подолати ці труднощі без сторонньої допомоги, досить важко. У цій статті розглянемо найпоширеніші помилки, яких слід уникати, початківцям і вже досвідченим садівникам.

1. Занадто рання висадка розсади і посівів

Весна тільки увійшла в свої володіння, а багато садівників вже кинулися до своїх городів. Якщо ви проживаєте в регіоні, де температура може впасти нижче нуля навіть навесні, без знань про чутливість культур до температури не обійтися. Уникайте ранньої висадки в холодну землю розсади помідорів, перців, огірків, кавунів і баклажан. Залиште ці рослини в теплицях або на підвіконні, поки погода не стабілізується. Оптимальна температура для висадки цих культур у відкритий грунт, не нижче 13 градусів.

2. Неправильний полив

Для кожного виду культур, є своя норма поливу, яку необхідно дотримуватися. Так для деяких культур досить води не більше 3 см в тиждень. Очевидні ознаки того, що рослина отримує недостатню кількість вологи – пожовкле листя, пошкоджені плоди або їх відсутність зовсім.
У разі якщо грунт добре вбирає воду, від надмірного поливу, рослини зможуть не постраждати. Однак, якщо грунт важкий, гнілістая і насилу проводить вологу, надлишок води може нашкодити або зовсім погубити рослину.
Будь-яку рослину потрібно намагатися поливати увечері, теплою водою. У жарку пору поливати суворо забороняється, так як вода відразу ж випаровується, а на поверхні землі утворюється плівка, яка згубним чином стискає стеблинки біля основи культур.

3. Густота посіву

На упаковці з насінням, є рекомендації з інтервалом посадки рослин, яких слід дотримуватися. Так салатні культури як шпинат, руколла, листя салату, нормально себе почувають при тісному сусідстві. Однак, інші культури дають хороший урожай, коли в їх розташуванні досить простору.
Для гарної циркуляції повітря, між кущами помідорів дотримуйтесь мінімум метрову відстань. Деяким культурам, таким як баклажан, картопля, цукрова кукурудза, перець брокколі та цвітна капуста, необхідний ще більший проміжок між посадками. Рослини, які посадили близько один до одного, частіше за інших схильні до поразки цвіллю і гниллю.

4. Посадка в тіні

Перед посадкою рослин, поспостерігайте на які ділянки саду падають прямі сонячні промені. Для оптимального росту, практично всім культурам необхідно не менше 6 годин сонячного світла в добу. Рослина, яка змушена рости в тіні, дає менший урожай, а її плоди дрібніші і несмачні. Якщо на вашій ділянці сонце довго не затримується в певному місці, спробуйте культивувати рослини в переносних контейнерах.

5. Відмова від добрив

Досвідчений садівник знає, що багатий макроелементами грунт запорука гарного врожаю. Для гарного росту і родючості культур, грунт повинен бути удобрений гноєм, подрібненим листям або перегноєм, мінеральними добривами.
Рання весна, найсприятливіший час для внесення добрив. Щоб перевірити готовність грунту до добрив, наберіть в руки землю і стисніть її. Якщо утворилась щільна грудка – грунт поки дуже сирий. Комок, який легко розвалюється, означає, що земля підсохла і її можна удобрювати.

6. Рідкісна прополка

Насіння деяких видів бур’янів, залишаються глибоко в землі протягом багатьох років. Якщо з’являються сприятливі умови для зростання, вони тут же починають проростати. Дуже важливо винищувати бур’ян відразу, як тільки ви його помітили. Інакше він буде забирати поживні речовини і воду, призначену для ваших рослин. Крім того, якщо упустити дозрівання насіння бур’яну, на зміну не виполотому бур’яну прийде ще десяток інших.
Найефективнішим способом позбавлення від цих шкідників, вважається стара добра прополка. Шар мульчі навколо плодово овочевих культур, також допоможе позбутися від бур’янів. Для винищення бур’яну вкрай не рекомендується використовувати хімічні речовини.

7. Посадка не потрібних рослин

У гонитві за кількістю, а не якістю врожаю багато любителів садівники вирощують овочі та трави, які їм не потрібні. Якщо у вашій родині не прийнято вживати в їжу той чи інший продукт, то і садити його не варто. Не женіться за кількістю саджанців. Наприклад, якщо вам потрібно не більше двадцяти кущів помідорів, не варто садити всі сто. До того ж великий город забирає багато часу, енергії та сил.

8. Відсутність підгодівлі

Овочева культура не зможе виростити плоди і дати хороший урожай, без належної підгодівлі. Крім весняних добрив, буде не зайвим підживити ґрунт додатковими добривами після збору врожаю. Добре живлять рослини протягом 90 днів повільно-розчинні і гранульовані добрива. Головне в цьому питанні, дотримуватися рекомендовані дози і не переборщити.

9. Погана підтримка рослин

При постійному контакті з грунтом, багато овочеві культури хворіють і піддаються атаці шкідників, наприклад, слимаки. Щоб цього уникнути, рослинам слід надавати належну підтримку. Під час посадки томатів, встановіть поруч кілки висотою близько 3 метрів і підв’яжіть рослини. Для огірків, кавунів і квасолі встановіть сітку або іншу конструкцію, по якій вони будуть плестися. Така підтримка покращує циркуляцію повітря, допомагаючи плодам не забруднюватися.

10. Шкідники

Слід постійно оглядати рослини на наявність комах, личинок і яєць. Улюблене місце шкідників внутрішня і зовнішня частина листя. Якщо вчасно не позбутися від паразитів, їх число різко зросте і знищить не тільки рослину, яку ви облюбували, але і всю культуру. Деякі шкідники атакують певні види рослин. Отже, відсутність комах на томатах, не означає, що комах немає і на інших культурах.
Щоб позбутися від паразитів, не обов’язково вдаватися до хімічних препаратів, можна впоратися і вручну. Але якщо поширення комах вже масове, без безпечного пестициду не обійтися.

share post: